عنوان مرکز رشد : مرکز رشد واحدهای فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل

ریاست مرکز : دکتر مهران اوچی

تلفن : - 045

فکس : ۳۳۲۵۳۹۳۳- 045

آدرس الکترونیکی : ib.research.ac.ir

آدرس پست الکترونیکی: sec.ar@acecr.ac.ir

تاریخ تاسیس : 12/12/1393

آدرس پستی : اردبيل- شهرک کارشناسان، میدان شفا، ساختمان جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل


در باره مرکز :

امروزه يكي از راه‌هاي افزايش ميزان توليد منطقه‌اي و جذب سرمايه، تقويت و حمايت از مراكز رشد است. اين مراکز یکی از ابزارهای رشد اقتصادی است که به منظور حمایت از کارآفرینان تحصیل‌کرده تأسیس شده و با ارایه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه پا گرفتن شرکت‌های جدید را فراهم نموده و در جهت پويايي، بالندگي و رشد آن‌ها نقش انكار ناپذيري ايفا مي‌نمايند. از طرفي اين مراكز فضا و محيطي امن و متكي بر علم و فناوري در اختيار آن‌ها قرار مي‌دهند تا با بهره‌مندي از مزاياي هم‌ا‌فزايي علمي و مادي با تعامل و هم‌انديشي و مشاوره‌هاي لازم موفقيت‌هاي خود را افزايش دهند.

لذا با تاسيس و حمايت از اين نوع مراكز كه پيامد آن اشتغال و ارتقاء بهره‌وري بهتر از پتانسيل‌هاي منطقه با كمك فناوري‌هاي نوين است، كاهش مشكل بيكاري و كار پراكنده را بدنبال خواهد داشت. بنابراين امروزه استفاده از مراکز رشد، به‌عنوان یکی از ابزارهای پذیرفته شده برای تبدیل خلاقیت‌ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به محصولات قابل ارایه به بازار و توسعه کارآفرینی محسوب می‌شود.

در اين ميان بهره‌مندي استان اردبيل از تنوع گياهان دارويي كه جزء استان‌هاي منحصر بفرد كشوردر اين زمينه مي‌باشد؛ ضرورت راه اندازي مركز رشد واحدهاي فناور گياهان دارويي در اين استان را بيش از پيش نمايان مي‌سازد. در اين راستا جهاددانشگاهي واحد استان اردبيل با اخذ موافقت اصولی در تیرماه سال 1392 از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، اقدام به تاسیس و راه‌اندازی مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی برای اولین بار در استان نموده است.